آیا حذف صفر از پول ملی بر اقتصاد ملی تاثیر خواهد گذاشت ؟

به نقل از پارسینه ؛ علی قنبری ، استاد اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس اقتصادی می گوید ، حذف چهار صفر از پول ملی متغیرهای اقتصادی را تغییر نخواهد داد .

منظور از این متغیرها این است که حذف چهار صفر نمی تواند سرمایه گذاری را بهبود دهد ، رشد اقتصادی را بالا ببرد و مشکلات ریشه ای افتصادی را حل کند چرا که این موضوعات ارتباط چندانی با یکدیگر نداشته اند .

زمان اجرای این سیاست ، بنابر تشخیص بانک مرکزی جمهوری اسلامی است و عبدالرضا همتی رئیس بانک مرکزی موقعیت کنونی را مناسب برای ارائه این لایحه دانسته است .

نمی توان انتظار داشت با حذف چهار صفر ، تورم را مهار کرد و آنچه تغییر می کند نحوه مبادلات مالی است ، زیرا مبادلات پولی ایران با مشکلات عدیده ای روبرو است . در حال حاضر درشت ترین اسکناس کشور ۱۰ هزار تومانی است و مردم روزمره برای خرج اسکناس باید ده ها برگ اسکناس بدهند . با حذف چهار صفر تا حدی این مشکلات برطرف خواهد شد .

باید در نظر داشت این کار مشکل اقتصادی کشور را حل نخواهد کرد و باید موفقیت در این کار باید ، همزمان سیاست های اصلاحی برای حل دیگر مشکلات ریشه ای نیز در دستور کار قرار دهند ، وی چنین اظهار داشت که در ترکیه نیز این روند اجرا شده است و باید با بهره گیری از تجارب دیگر کشورها که این اقدام را انجام داده اند ، سامان بهتری به اوضاع کنونی دهیم .

#دکترپروفسورشاپورزارعی#پروفسوردکترشاپورزارعی#قیمت دلار#ترامپ # همراه اول # سهام عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *