ارز کالاهای اساسی از فروش نفت تامین خواهد شد

به نقل از اقتصاد نیوز؛ رئیس کل بانک مرکزی در بیانیه ای اعلام کرد :برای تامین نیازهای مردم باید ارز حاصل از صادرات استفاده شود و ارز حاصل از فروش نفت به کالای اساسی و استراتژیک اختصاص خواهد یافت .

صادرکنندگان باید ارزشان را به چرخه اقتصادی بازگردانند و رفاه مردم را تامین کنند . هنگامیکه صادرکنندگان،ارز حاصل از صادرات بیشتری را به سامانه نیما عرضه کنند ، تعادل بیشتری به نرخ ارز بازخواهد گشت و بخش خصوصی به رونق تولید نیز کمک خواهد کرد.

بانک مرکزی و بخش خصوصی در کنار یکدیگر هستند وبه دنبال افزایش تولید می باشند تا بتوانند رفاه عمومی مردم و رونق اقتصادی تحقق می یابد .

همواره شفافیت اولویت بانک مرکزی بوده است و با مشورت لازم با فعالین اقتصادی این راه را ادامه   می دهد.معاون ارزی بانک مرکزی چنین می گوید : بانک مرکزی از پیشنهادات و راهکارهای صادرکنندگان استقبال می کند زیرا سبب می شود ارزحاصل از صادرات به چرخه اقتصادی بازگردد و در برنامه های توسعه ای صادر کنندگان به آنها کمک خواهد کرد .

ادامه روند با ثبات بازار ارز و روش های بازگشت ارز حاصل صادرات به چرخه اقتصادی به منظور کمک به توسعه کشور و همکاری دو جانبه میان بانک مرکزی و اتاق بازرگانی از دیگر مباحثی بود در این جلسه صحبت شد .

این جلسات و ثبات نرخ ارز موجب شد تا در طول ۹ ماه اخیر حدود ۲۹ میلیارد یورو صادرات داشته باشیم که حدود ۲۲ میلیارد یورو از طریق بانک مرکزی و ۷ میلیارد آن از طریق سامانه نیما تامین شده است .

# جان کنت گالبریت # دکتر منوچهر فرهنگ # بیل گیتس # آدام اسمیت# دکتر شاپور زارعی # پروفسور محمد هاشم پسران # دکتر جواد صالحی # احمد سیف # پروفسور دکتر حسین عبده تبریزی # مسعود کارشناس # محسن بهمنی #کامران موید #فریدمن # مگ ویتمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *