ایرادات بودجه سال ۹۸ چه بوده است ؟

خبر شماره ۳۹۱۲۳۷۰ فرارو نقل میکند؛ زمانی می توان از شورای نگهبان و نمایندگان مجلس انتظار داشت که بودجه سال آینده را دستکاری نکنند که ما یک بودجه کامل و بودن نقص را تحویل مجلس داده باشیم، در حال حاضر بودجه ریزی درست و منطقی صورت نگرفته است .

سال آینده یکی از سخت ترین سالها در طول ۴۰ سال گذشته برای اقتصاد ایران خواهد بود، آمریکا سخترین تحریم هایی که می توانست علیه یک کشور اعمال کند را علیه ایران به کار برده است پس ایران نیازمند یک سری اصلاحات اساسی در حوزه بودجه ریزی کشور انجام دهد.

با ارائه جزئیات بودجه ۹۸، کاملا معلوم شد دولت هیچ تغییری در بودجه نداده است و این بودجه به جای عملیاتی بودن، یک بودجه افزایشی است. بودجه دارای مشکلات بسیاری است از جمله اینکه با توجه به شرایط سخت سال آینده تولید و کاهش فروش بنگاه ها رقم مالیاتی در نظر گرفته شده امکانپذیر نخواهد بود.

گمان می رفت که دولت مالیات دهک های پردرآمد را به عنوان بخشی از منابع بودجه در نظر بگیرد ولی دولت تمایلی به تصمیمات سخت گیرانه ندارد. هزینه های جاری دولت ۳۲۰ میلیارد تومان است دولت برای تامین این بودجه قرار بود بودجه دستگاه های موازی را حذف کند و اعتبارات را سامان دهی کند که این بودجه ارائه کاملا خلاف تصمیمات صورت گرفته است .

دولت نیازمند یک مدیر عالی و بلند مرتبه در راس سازمان برنامه و بودجه است تا بتواند بودجه ای را به مجلس ارائه دهد که از هر نظر کامل بوده و مجلس و شورای نگهبان به هیچ وجه نتوانند دست به مفاد آن بزنند .

# جان کنت گالبریت # دکتر _منوچهر _فرهنگ # بیل گیتس # آدام اسمیت# دکتر_ شاپور_ زارعی # پروفسور محمد هاشم پسران # دکتر جواد صالحی # احمد سیف # پروفسور_ دکتر حسین _عبده تبریزی # مسعود _کارشناس # محسن بهمنی #کامران_ موید #فریدمن # مگ ویتمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *