حذف صفر پول ملی ، آری یا خیر ؟

به گزارش خانه ملت ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، محمد رضا پور ابراهیمی احضار داشت ، از زمانیکه بحث حذف یک صفر مطرح شده بود ، پیشنهاد شد که ۴ صفر حذف شود چرا که با توجه به هزینه های سنگین حذف صفرها ، این اقدام منطقی تر است .

وی ادامه داد ؛ کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری اسلامی جمهوری اسلامی را آغاز کرده که یکی از آنها حذف صفراست که سبب می شود تمام محاسبه های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض شود .

حذف ۴ صفر از پول ملی هیچ تغییری در شرایط تورمی ، رکودی و قدرت خرید مردم نمی گذارد ، حذف این ۴ صفر فقط ساده سازی اعداد را انجام میدهد و تقریب عددها آسان تر میشود . بر این اساس مجلس با حذف ۴ صفر موافق تر بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است .

پس از تصویب طرح بانکداری در مجلس ، بازه زمانی در نظر گرفته میشود تا انتقال از پول ملی کنونی به پول ملی جدید انجام شود .

در ادامه باید در نظر گرفت با حذف ۴ صفر یک دلار ، حدود ۱۰ تومان ارزش دارد که یک واحدی ایجاد می کند ، حذف صفر از پول ملی هزینه های زیادی را به بودجه وارد خواهد کرد ، چرا که سیستم های حسابداری و اسکناس ها باید تغییر کند ، به همین علت است که یک صفر ارزش ندارد و باید ۴ صفر حذف شود .

#پروفسوردکترشاپورزارعی#پروفسور دکتر شاپور زارعی # قیمت دلار # گرانی مسکن # سهام عدالت # سهمیه بندی بنزین # ترامپ # همراه اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *