در هنگام خرید ملک باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

به گزارش اقتصاد نیوز؛ رفتار سفته بازارنه و معاملات مکرر و طوفان قیمتی به ویژه در اواخر بهار و تابستان امسال موجب شد خرید مسکن در ماه های اخیر بسیار دشوار شود و علت آن نبود علائم مشخص و کافی برای راهنمایی متقاضیان مسکن برای تشخیص قیمت مناسب برای خرید است .

طی هفته های اخیر عرضه فایل هایی با رنگ و لعاب قیمتی نزد واسطه ها و فایل های ملکی در اختیار متقاضیان مسکن قرار گرفته است . مهمترین ویژگی این فایل ها قیمت پایین تر و شرایط متفاوت فروش در مقایسه با عرف کنونی بازار مسکن است . البته تشخیص اینکه این فایل ها برای خرید مناسب هستند یا خیر مسئولیت سنگینی بر دوش خریدار می گذارد چرا که باارزش ترین سرمایه گذاری افراد در طول عمرشان خرید ملک است که اگر به هر دلیلی با شکست مواجه شود ، ضرر وزیان وارده بسیار دشوار بوده و حتی جبران آن برای طبقات پایین درآمدی ناممکن است .

۸ مورد احتیاطی برای عبور از مخاطرات احتمالی به خریداران گوشزد می شود .

  1. ملک مورد نظر ممکن است پرونده قضایی نزد دادگستری داشته باشد و سلامت حقوقی آن محرز نباشد .
  2. گاهی انگیزه فروشنده ها این است که ملک مشکل دار را با عجله بفروشند و هرچه می توانند قبل یک معامله و یا حتی نیمه آن نقدینگی کسب کنند . سند ملک و زمان صدور آن را با دقت ملاحظه باید کرد.
  3. داشتن پایان کار باید حتما مورد رویت قرار بگیرد .
  4. انعقاد قرارداد خرید و فروش ملک با ارقام صوری که جدیدا برای ندادن مالیات است و باید توجه داشت یک معامله شفاف قطعا به سلامت نزدیکتر خواهد بود .
  5. نگرفتن کد رهگیری ، باز هم برای فرار از مالیات است .
  6. ملک مورد معامله که اکنون فاقد سند است ، گاهی هیچ گاه امکان اخذ سند نخواهد داشت و باید تحقیقات لازم انجام شود .
  7. سکونت مستاجر بد سابقه و حاشیه ساز در ملک است که می تواند منجر به طی یک مسیر حقوقی پیچیده برای تخلیه و احقاق حقوق مالکیت کند .
  8. گاهی ملک دارای شرایط خاصی است که روی نحوه بهره برداری آن اثر می گذارد .

قبل خرید ملک ، حتما نکات بالا باید مورد توجه قرار بگیرد تا خریدار دچار هیچ گونه ضرر و خسرانی نگردد .

#دکترمنوچهر فرهنگ # آدام اسمیت # دکتر اکبر کمیجانی # پروفسور دکتر شاپور زارعی # پروفسور محمد هاشم پسران # پروفسور محسن بهمنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *