قیمت خانه در ۱۰ شهر گران قیمت دنیا

به گزارش خبر آنلاین ، خبر شماره ۲۲۳۲۲۳ ؛ هرساله شاخص مسکن توسط مرکز مطالعات ساختمان و مسکن جهانی شاخصی را تهیه می کنند که براساس آن در ۱۰ شهر گران قیمت دنیا، قیمت مسکن را ارزیابی می کنند که دراین بررسی شهرهای آسیایی گران قیمت نیز به چشم می خورند.

  • هنگ گنگ : گران ترین مسکن در مبنای قیمت دلار در جهان در این شهر قراردارد،هر متر مربع آپارتمان در این شهر ۲۹ هزار و ۲۵۷ دلار است که می توان آن را بر مبنای دلار ۱۱ هزار تومان، قیمت آن ۳۲۲ میلیون و ۲۵ هزار تومان است . مساحت این شهر را بیشتر کوه ها می پوشانند ، از این رو قیمت مسکن در این شهر که معروف به شهر آسمان خراش هاست بسیار بالا است .
  • لندن : دومین شهر گران قیمت دنیا در اروپا قرار دارد ، قیمت هر متر مربع مسکن در این شهر ۱۷ هزار و ۵۶۰ دلار است و نکته جالب اینکه قیمت مسکن در شهر لندن و حومه آن تفاوت بسیاری دارد و بیشترین خریداران مسکن در این شهر سرمایه گذاران خارجی و اعراب خلیج فارس هستند .
  • سنگاپور : قیمت هر متر مربع آپارتمان در سانگاپور ۱۶ هزار و ۶۱۱ دلار است . البته بخش مهمی از شهروندان آن در واحد های مسکونی دولتی ساز زندگی می کنند که به صورت ۹۹ ساله به مالکشان اجاره داده شده است . رو به پیشرفت بودن و رونق اقتصادی در این کشور از دلایل مهم بالا بودن قیمت مسکن در این کشور است .
  • پکن : به طور متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی حدود ۱۵ هزار و ۸۶ دلار است . پکن پایتخت قدرت بزرگ اقتصاد جهان است . رشد رعد آسای اقتصاد در این کشور موجب شده تا آن را در سطر بالای لیست کشورهای گران قیمت جهان قرار بگیرد.
  • نیویورک : بالا بودن قیمت ملک در این کشور به عنوان قدرت بزرگ اقتصادی جهان به ساختارهای اقتصادی آن باز میگردد و قیمت هر متر مربع آپارتمان در این کشور ۱۴ هزار و ۹۳۰ دلار است .
  • شانگهای : این شهر بندری ۲۴ میلیون نفری مهترین شهر چین است و قیمت هر متر مربع ملک در آن ۱۴ هزار و ۴۰۸ دلار است . بازار مسکن چین دچار تحولات زیادی شد .
  • زوریخ : هفتمین شهر گران جهان که قیمت هر متر مربع آپارتمان در آن ۱۳ هزار و ۶۷۷ دلار است و از مهمترین مراکز اقتصادی سوئیس محسوب می شود .
  • سئول : قدرت نو ظهور اقتصادی یعنی کره جنوبی پایتختی گران قیمت دارد که قیمت هر متر مربع آپارتمان در آن ۱۳ هزار و ۴۷۱ دلار به طور متوسط است . جایگاه سئول در محاسبات و مناسبات اقتصادی و وضعیت اقتصادی این کشور موجب گرانی قیمت ها در این شهر است .
  • شنزن : شهر توریستی چین که هر آپارتمان قیمتی معادل با ۱۳ هزار و ۳۰۹ دلار بر اساس متر مربع دارد .
  • ژنو : قطب مشهور اقتصادی سوئیس که در عرصه سیاست و حقوق بین الملل شهری نام آشنا به حساب می آید و قیمت هر متر مربع آپارتمان در این شهر ۱۲ هزار و ۷۴۷ دلار است .

#دکترمنوچهر فرهنگ # آدام اسمیت # دکتر اکبر کمیجانی #  دکتر شاپور زارعی # پروفسور محمد هاشم پسران # پروفسور محسن بهمنی  # دکتر جواد صالحی # دکتر اسفندیار معصومی # مسعود کارشناس # هوشنگ امیر احمدی #سهراب بهداد # احمد سیف # هادی صالحی #  پروفسور دکتر حسین عبده تبریزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *