وام مسکن در فرابورس چه قیمتی دارد؟

به گزارش ایسنا، بازار مسکن در ماه های گذشته با رکود نسبی مواجه بوده است از این رو هزینه وام مسکن برای مدت زمانی قیمتش ۵۳ هزارتومان بود و روند کاهشی داشت .

اما این قیمت ثابت نماند و بعد از گذشت مدتی با رشد مواجه شد . قیمت اوراق تسهیلات مسکن تا ۶۱ هزار تومان هم رسید ولی تا تاریخ ۲۲ دی ماه قیمت ها در فرا بورس بین ۵۴ تا ۵۷ هزار تومان شناور بود .با توجه به قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن ، میزان هزینه وام مسکن برای اقشار مختلف محاسبه شده است .

هر زوج تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی مسکن ، می بایست ۲۰۰ برگه تسهیلات خریداری کنند که مبلغ آن حدود ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد ، به این مبلغ میزان ۲۰ میلیون وام جعاله تعلق می گیرد که باید ۴۰ برگ تسه خرید بهادار ۵۶ هزارتومانی تهیه کرد و هزینه آن ۲ میلیون و ۲۴۰ هزارتومان می شود ، بنابراین برای دریافت وام ۱۲۰ میلیونی مسکن ، ۱۳ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان هزینه صرف خواهد شد.

زوج های غیر تهرانی در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند ، ۸۰ میلیون وام مسکن می توانند بگیرند که برای آن ۱۶۰ ورق بهادار باید خریداری کنند که مبلغ آن ۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان می شود و با احتساب ۲ میلیون و۴۴۰ هزار تومان وام جعاله برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی باید ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه شود .

وام ۶۰ میلیونی مسکن شامل زوج هایی می شود که در شهرهایی با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر زندگی می کنند ، ۱۲۰ برگ بهادار را به مبلغ ۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان خریداری می کنند و برای ۲۰ میلیون وام جعاله نیز همان مبلغ ۲ میلیون و۴۴۰ هزارتومان لازم است . در مجموع این افراد برای دریافت وام ۸۰ میلیونی باید ۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان پرداخت کنند .

افراد مجرد در تهران تا سقف ۶۰ میلیون تومان ، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان ، دیگر شهرها نهایتا تا ۴۰ میلیون وام دریافت خواهند کرد که به ترتیب ۱۲۰،۱۰۰،۸۰ برگ بهادار باید از فرابورس خریداری کنند .

اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس قابلیت معامله دارند و ارزش هرکدام ۵ میلیون ریال است ، مدت اعتبار آنها ۶ ماه بوده و اگر شخصی از آنها استفاده نکند ، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی به دارنده اوراق بازگشت نخواهد داشت .

#دکترمنوچهر فرهنگ # آدام اسمیت # دکتر اکبر کمیجانی #  دکتر شاپور زارعی # پروفسور محمد هاشم پسران # پروفسور محسن بهمنی  # دکتر جواد صالحی # دکتر اسفندیار معصومی # مسعود کارشناس # هوشنگ امیر احمدی #سهراب بهداد # احمد سیف # هادی صالحی #  پروفسور دکتر حسین عبده تبریزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *